27 Mart 2017 Pazartesi


Buradasınız  >  Basın Odası  >  Haberler

Güneydoğu Anadolu Bölgesi Ziraat Odaları Başkanları Ankara’da toplandı

Güneydoğu Anadolu Bölgesi Ziraat Odaları Başkanları  Ankara’da toplandı

-Güneydoğu Anadolu Bölgesi Ziraat Odaları Başkanları Ankara’da toplandı

-Ziraat Odası Başkanları, TZOB Eğitim Semineri’ne katıldı

-TZOB Genel Başkanı Bayraktar: “Ziraat Odaları olarak her alanda çok büyük mesafeler kat ettik”

-“2017 yılında daha büyük atılımlar yapacağız, hizmetlerimizi artırarak sürdüreceğiz, alanda eğitim çalışmalarına hız vereceğiz”  

 

Ankara – 10.02.2017 - Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Ankara’da toplanan Güneydoğu Anadolu Bölgesi Ziraat Odaları Başkanlarıyla bir araya geldi.

Bayraktar, TZOB Otel’de düzenlenen “TZOB Eğitim Seminerleri”nin üçüncü toplantısında, Güneydoğu Anadolu Bölgesi Ziraat Odalarının başkanlarına hitabında, Ziraat Odaları olarak her alanda çok büyük mesafeler kat ettiklerini, Odaların yüzde 60’dan fazlasının kendi hizmet binasına kavuştuğunu, Ziraat Odalarına ait 75’in üzerinde toprak analiz laboratuvarı olduğunu, ürün, girdi satış mağazaları, ürün işleme fabrikaları açan çok sayıda Ziraat Odası bulunduğunu, makine parkına sahip Oda sayısının 250’ye yaklaştığını, yüzlerce Ziraat Odası’nın tarımsal yayım ve danışmanlık hizmeti verdiğini bildirdi.

Şemsi Bayraktar, çiftçi örgütü olarak, çiftçinin her sorununu gündeme taşıyan, çözümü için mücadele eden Ziraat Odaları’nın her geçen yıl hizmet birimlerini artırarak çiftçiye daha fazla ulaştığını ve hizmet ettiğini belirtti.

Bayraktar, “2017 yılında daha büyük atılımlar yapacağız, hizmetlerimizi artırarak sürdüreceğiz, alanda eğitim çalışmalarına hız vereceğiz” dedi.

Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak ve Van’dan oluşan Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 72 Ziraat Odası faaliyet gösteriyor.

TZOB Eğitim Semineri’nde Oda Başkanlarına hukuk, odalar organizasyon, muhasebe, personel, tescil, SGK, aidat uygulamaları, ZOBİS ve bilgi işlem uygulamaları, medya ve medya ile ilişkilerin yönetimi, teftiş ve yönetimde protokol konularında ayrıntılı bilgi verildi.

Seminerde Oda Başkanlarının görüş ve önerileri alındı, bölge sorunları masaya yatırıldı.

Ziraat Odası Başkanlarıyla yapılan toplantılarının ardından Oda personellerine yönelik yapılacak TZOB Eğitim Seminerleri, 28 Mart 2017 tarihine kadar sürecek.

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi, Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Mehmet Cevat Delil de toplantıda hazır bulundu.